Sürgün İnek
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
5.3 IMDB Puanı 174 Görüntülenme

Sürgün İnek

Komedi tarzındaki Sürgün İnek filmi 28 Şubat 2014 tarihinde ülkemiz sinemalarında gösterime girdikten sonra 1,9 Milyon Türk Lirası hasılat elde etmiştir. İMDB ’den aldığı 5.5 değerindeki puanı ile bir komedi filmine göre gayet tatmin edici izlenim sunmaktadır. 122 dakika gibi uzun bir seyir keyfi sunan Sürgün İnek filminin yönetmen koltuğunda Ayhan Özen oturuyor ve senaristliğini Serkan Öztürk yapıyor. Başrol oyuncuları ise Vildan Atasever, Cezmi Baskın, Tolga Güleç gibi isimlerden oluşmaktadır. Çekimleri Türkiye ’de Muğla Yatağan ilçesinde yapılan filmi sinemada izleme fırsatı bulamayanlar rahatlıkla izleyebilir.
Malatya ilimizde yaşanan gerçek bir olaydan yola çıkılarak beyazperdeye uyarlanan filmde 2009 yılında geçen bir olay anlatılmaktadır. Bir köyde geçen hikayemizde köy halkının televizyonda izledikleri bir olaydan korkması ve köyde bir ineğin Atatürk büstünü parçalamasıyla başlarına bir şey geleceğinden korkmaktadırlar. Şevket ve Cemile uzun yıllardır evli bir çifttir. Mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatlarına devam eden karı kocanın ineğinin Atatürk büstünü kırdıktan sonra korku dolu günleri başlar. Şevket ’in birde hayırsız bir kardeşi vardır. Sürekli ağabeyini sinirlendirir ve boş boş ortalıkta dolaşır. Büstün kırılması bütün köylünün ağzına düşer ve haber gittikçe herkese yayılmaya başlar. Şaşkınlık içerisindeki karı koca bu durumdan nasıl kurtulacakları kara kara düşünmektedir. Kurtulma yolları arayan çift aynı zamanda köy halkının ineklerinin peşine düşmesi ve ineği suçlu bulmasıyla birlikte olaylar daha da kızışır. Şevket ve Cemile ikilisi çok sevdikleri ineğin kurtulabilmesi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya çalışacaktır.
Dizinin Diğer Bölümlerini İzlemek için KAYNAK Kısmından Seçim Yapabilirsiniz. Filmler ve Dizilerde ALTERNATİFLERİ SAĞ TARAFTAN Seçebilirsiniz...Eğer Video Çalışmıyorsa ALTERNATİFLERİ Kontrol Ediniz...

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Avatar

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?