Karate Kid
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
6.2 IMDB Puanı 71 Görüntülenme

Karate Kid

Yönetmen koltuğunda Harald Zwart ’ın oturduğu Karate Kid filminin başrol oyuncuları Jackie Chan, Jaden Smith ve Taraji P. Henson olarak karşımıza çıkıyor. Çok eskiden beri hayran olduğumuz Jackie Chan ’i bu filmde her ne kadar çok ön planda göremesek de varlığı bile bizlere yetiyor. Senaristliğini Christopher Murphey ’in yaptığı film 27 Ağustos 2010 tarihinde Türkiye ile bir çok ülkede aynı anda gösterime girmiş bir filmdir. Karate Kid İMDB ’den aldığı 6.2 ’lik puan ile başarılı bir senaryosu olduğunu kanıtlar niteliktedir. İlk defa 1984 yılında çekilen ve sinema severler ile buluşan Karate Kid filminin yeniden çekilmiş halidir. Biraz farklılıklar yapılarak çekilmiştir fakat ana temadan uzaklaşılmamıştır. Çekimleri Amerika ve Çin ’de gerçekleşen bu güzel filmin tamamlanması için harcanan miktar 40 Milyon Dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Gişe kapanışı sonunda hasılatı ise 358 Milyon Dolar olarak oldukça başarılı bir rakam elde etmiştir. Columbia Pictures ’ın dağıtımcılığını üstlendiği Karate Kid filmi 140 dakikalık muhteşem seyir keyfi ile bizlere aksiyon ve dramı tam anlamıyla yaşatıyor. Ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.
Seksenli yıllarda efsane olmuş efsane bir yapımın yeniden sevenlerine kavuşması ne kadarda güzel… Küçük çocuk Dre Amerika ’nın Detroit şehrinde mutlu bir hayat sürmektedir. yaşadığı yerde oldukça popüler bir çocuktur ve bir gün çok üzüleceği bir haber alacaktır. Çünkü annesinin işi nedeni ile artık Çin ’e taşınmak zorunda kalırlar. Orada yeni bir hayat kurma savaşına giren anne ve oğul için hayat biraz daha zorlaşacaktır. Kariyerinde yükselmek için Çin ’e taşınmak zorunda kalan annesi ile aralarında sorunlarda başlayacaktır. Başladığı yeni okulunda yeni arkadaşlar edinmekte oldukça zorlanan Dre bir çok kişi tarafından rahatsız edilmektedir. Diğer yandan sınıfında tanıştığı kız Mei Ying ile güzel bir yakınlık kurmaya başlarlar ve Dre şanslıdır ki Mei ’de ondan hoşlanmaktadır. Ancak Dre ’nin en büyük sorunu yaşadığı yerdeki kültür ile yeni geldiği bu yabancı ülkede ki insanların kültürleri arasında uçurum gibi bir fark vardır. Bundan daha kötüsü de okuduğu sınıftaki bir kabadayı öğrenci tarafından sürekli tartaklanır. Dre yaşadığı yerde kendini savunması gerekmediği için dövüş dersinde ustalaşmış bu çocuklara karşı hiçbir şey yapamaz. Dre geldiği bu yerden artık nefret etmeye başlamıştır ve bir gün karşısına bir fırsat çıkar. Yaşadığı yerdeki tamir işlerini yapan bir adam vardır ve bu adam eskiden kung fu öğretmenliği yapmıştır. Çocuğun kendini savunması için kung fu öğretmeye karar veren usta Cheng, bir süre boyunca küçük çocuğu zorlu bir imtihana sokar. Sabırla çalışmaya devam eden Dre sonunda Kung fu işinde ustalaşmaya başlar ve artık kendini savunmaktan öteye gitmelidir. Küçük çocuk ve Cheng arasında adeta bir baba oğul ilişkisi oluşmuştur ve onu karate yarışmasına sokmaya karar verir. Dre ’nin ona zarar verenlere şimdi hesap sorma zamanıdır, ama o asla onlar gibi biri olmayacaktır. Çünkü onu eğiten ustası gerçek Kung Fu ’yu öğretmiştir. Hayatının dövüşünü yapacak olan Dre zorlu bir yarışın içine girmiştir.
Dizinin Diğer Bölümlerini İzlemek için KAYNAK Kısmından Seçim Yapabilirsiniz. Filmler ve Dizilerde ALTERNATİFLERİ SAĞ TARAFTAN Seçebilirsiniz...Eğer Video Çalışmıyorsa ALTERNATİFLERİ Kontrol Ediniz...
Henüz içerik eklenmemiş.
  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Avatar

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?