Direniş Karatay
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
N/A IMDB Puanı 119 Görüntülenme

Direniş Karatay

Rüyası devlet kurmak olanlar, devletleri yıkıldığında yeni bir rüya görürler. 1243… Selçuklu Devleti için fetret devrinin başladığı yıl. Doğudan yola çıkıp Asya ’yı işgal eden Moğollar, Büyük Han ’ın karşısındaki son güçlü Sultan ’ı yok etmek için Anadolu ’ya sefer kararı alırlar. Sivas-Kösedağ ’da devrin iki güçlü ordusu Selçuklular ve Moğollar karşı karşıya gelirler. Selçuklu başkenti Konya ’da Sultansız kalmış bir milletin kaderi tartışılmaktadır: ya Büyük Han ’a biat edilecek ve Türk boylarının bağımsızlığı sona erecektir ya da gizli bir direniş ateşi yakılıp yeni bir devlet kurulacaktır. Beylerin ve emirlerin çoğu Büyük Han hizmetine girmek için can atarken boyun eğmeyen bir Emir, Ahi Teşkilatını arkasına alıp tarihi değiştirecek bir karar alır. Emir Celaleddin Karatay, Büyük Han ’la onun hiç tahmin etmeyeceği bir metotla mücadele edecektir.
Dizinin Diğer Bölümlerini İzlemek için KAYNAK Kısmından Seçim Yapabilirsiniz. Filmler ve Dizilerde ALTERNATİFLERİ SAĞ TARAFTAN Seçebilirsiniz...Eğer Video Çalışmıyorsa ALTERNATİFLERİ Kontrol Ediniz...

Filmi farklı alternatiften izlemek için Kaynak yazan kısımdan diğer alternatifleri, dizinin diğer bölümlerini izlemek için Kaynak kısmından diğer bölümleri seçebilirsiniz. Eğer video çalışmıyorsa alternatifleri kontrol ediniz.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Direnis Karatay

  Senaryo:

  Selman Kayabasi, Ugur Uzunok
  Avatar

  Henüz hiç yorum yapılmamış.
  İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?